Meruňky a vitamín B17
O meruňkách a jejich pěstování jsou záznamy už 2.000 let př.n.l. z Číny, v Evropě už od 9. století…Meruňky krásně voní, nejsou kalorické, skvěle chutnají, dají se jíst čerstvé, sušené, v kompotech, zavařeninách….Navíc jejich oranžová barva je způsobena betakarotenem, který, jak víme, prodlužuje opálení, atd..Ale o tom psát nechci.
Chci psát o jádrech z meruněk(určitě je každý vyzkoušel sníst -alespoň jedno, když se pecka rozpadla). Jádra z meruněk obsahují látku, která se jmenuje laetril a kterou jinak nazývají vitamín B17. No a proč o něm píšu – má výrazné protirakovinné účinky. Chemicky vzato obsahují meruňková jádra kyanid, ale protože je v přírodním stavu, tak je v živých organismech nečinný. Jeho činnost dokáže spustit tzv. odemykací enzym, který obsahují jen rakovinné buňky, které kyanid zlikviduje.
Vitamín B17 se dnes dá koupit běžně v lékárnách. Pokud byste ho chtěli jíst v přírodním stavu, tzn, přímo z pecek meruněk, platí pravidlo, sníst jen tolik jader, kolik byste byli schopni v tu chvíli sníst meruněk.
Tak a dost teorie, odezvy na léčbu vitamínem B17 mám od klientů a dokonce
i ve vlastní rodině, kdy po užívání B17 drasticky poklesly rakovinné markery…
Táňa